مقالات

چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟ نحوه ایمن کردن خودرو دربرابر سرقت

جلوگیری از سرقت خودرو

سرقت خودرو، یکی از نگرانی‌های تمام مالکان خودرو است. اگر خودروی خود را با روش‌های مختلف ایمن کنید، دیگر نیازی نیست که درباره این موضوع نگران باشید. در این مقاله قصد داریم روش‌های مختلف ایمن کردن خودرو در برابر سرقت را برای شما توضیح دهیم. اگر می‌خواهید از سرقت خودرو جلوگیری کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه ایمن کردن خودرو در برابر سرقت

با پیشرفته‌تر شدن روش‌های سرقت، دیگر فقط خرید قفل پدال و یا قفل فرمان کافی نیست. شما باید با انواع لوازم و تجهیزات ایمنی آشنا باشید تا بتوانید از سرقت خودرو، جلوگیری نمایید. در ادامه به‌روزترین و جدیدترین تجهیزات امنیت خودرو را به شما پیشنهاد میکنیم.

قفل پدال

قفل پدال

همانطور که گفتیم قفل پدال جزء لوازم ایمنی بود که قبلا نیز استفاده می‌شد. اما بیان این موضوع به این معنا نیست که باید استفاده از ین وسیله را کنار گذاشت. بلکه هنوز باید از این وسیله برای ایمن کردن ماشین استفاده نمود. نصب این ابزار برای بسیاری از افراد سخت می‌باشد. از این رو برای بستن  قفل پدال جلوگیری می‌کنند. اما قفل پدال یکی از بهترین تجهیزات ایمنی است که با قفل کردن پدال‌ها حرکت خودرو را مختل می‌کند و جلوی سرقت را می‌گیرد.

قفل فرمان یکی از راه ها برای جلوگیری از سرقت خودرو

قفل فرمان

بازکردن قفل فرمان و قفل پدال کار ساده‌ای نیست و زمان زیادی نیاز دارد. در نتیجه این دو وسیله جزء ساده‌ترین و در عین حال پرکاربردترین تجهیزات ایمنی هستند. برای بستن قفل فرمان فقط کافیست یک سمت آن را با فرمان خودرو تنظیم کنید و سمت دیگر آن را بکشید تا به قسمت روبه رویی فرمان برسد.

بستن درست قفل فرمان از اهیت زیادی برخوردار است. زیرا اگر قفل فرمان به درستی بسته نشود، سارق خودرو به راحتی می‌تواند آن را باز کرده و قفل را از کار بیندازد. همچنین در هنگام خرید قفل فرمان نیز باید نکاتی نظیر فولادی‌بودن آن را در نظر بگیرید. سنگین بودن قفل فرمان به این معناست که این قطعه در برابرضربه مقاومت خواهدداشت.

قفل کاپوت

یکی دیگر از وسایل تجهیزات کاربردی، خرید قفل کاپوت می‌باشد. همانطور که می‌دانید باتری و رایانه خودرو، جزء مهم‌ترین و ارزشمندترین بخش‌های خودرو است.

قفل کاپوت به شما کمک می‌کند تا از باتری و رایانه خودرو محافظت نمایید. قفل کاپوت دارای اهرمی است که به دماغه خودرو متصل می‌شود. این قفل در کنار قفلی که توسط کارخانه تولیدی برروی خودرو قرار می‌گیرد، امنیت ماشین شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. قفل کاپوت در عین ارزان بودن، از دزدیده شدن قطعه‌هایی مثل باتری، کامپیوتر خودرو جلوگیری می‌کند.

قفل زاپاس

یکی دیگر از اجزای خودرو که مورد توجه سارقان است، لاستیک زاپاس می‌باشد. معمولا در بیشتر خودروها، لاستیک زاپاس در صندوق عقب نگهداری می‌شود. اما متاسفانه قفل صندق عقب به راحتی باز می‌شود. اینجاست که اهمیت خرید قفل زاپاس مشخص می‌شود. قفل زاپاس برروی محل نگهداری لاستیک نصب شده و خطر سرقت را کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب
آیا پاک کننده سیستم سوخت خودرو ارزش خرید دارد؟

قفل رینگ

قفل رینگ یکی دیگر از تجهیزات ایمنی است که بیشتر برای خودروهای اسپرت و یا گران‌قیمت کاربرد دارد. قفل رینگ پژو در دو مدل در بازار وجود دارد. یکی از مدل‌های قفل رینگ ساده تر بوده و حالتی پیچ مانند داشته و به رینگ متصل می‌شود.

برای باز کردن این مدل باید از آچار مخصوص استفاده کرد و با آچار معمولی نمی‌توان این نوع قفل را باز نمود. دومین مدل از قفل رینگ مانند چنگال بوده و شما می‌توانید همزمان رینگ و استیل را قفل نمایید.

دزدگیر ماشین

دزدگیر ماشین

دزدگیر به طور معمول روی همه خودروها وجود دارد. اما اگر دزدگیر پیشرفته‌تری خریداری نمایید، قادر خواهیدبود امنیت خودرو را افزایش دهید. خرید دزدگیر ماشین در مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد که با توجه به نیاز خود، می‌توانید دزدگیر ماشین مناسی خریداری نمایید. دزدگیر سیم کارت خور و دزدگیر تصویری جزء مدل‌های معروف و برتر دزدگیر ماشین هستند. این دو مدل امکان خاموش‌کردن خودرو را در اختیار شما قرار می‌دهند. در انتخاب نوع دزدگیر حتما به نوع اتومبیل و امکانات آن نیز توجه نمایید.

قفل پنل ضبط

وسایل صوتی یکی دیگر از لوازمی است که محبوب سارقان بوده و به سرقت می‌رود. اگر شما جزء کسانی باشید که به وسایل صوتی گرانقیمت علاقمند باشید، باید حتما از قفل پنل ضبط استفاده کنید. قفل پنل ضبط، دستگاه صوتی شما را قفل کرده و مانع دزدیدن آن توسط سارقان می‌شود.

جی پی اس

جی پی اس (GPS)

جی پی اس خودرو، جدیدترین و به‌روزترین تکنولوژی مورد استفاده از خودروها می‌باشد. وسایلی مانند قفل کاپوت، قفل رینگ، قفل فرمان و قفل پدال برای بالابردن ایمنی خودرو است. اما جی پی اس علاوه بر اینکه امنیت خودرو را افزایش می‌دهد، به شما در پیدا کردن اتومبیلتان در صورت سرقت شدن کمک می‌کند. زمانی که خودروی شما به سرقت رفت، با استفاده از GPS به راحتی می‌توانید رد خودرو را گرفته و محل آن را پیدا کنید.

نکات مم برای جلوگیری از سرقت خودرو

نکات مهم برای جلوگیری از سرقت خودرو

به جز استفاده از تجهیزات ایمنی، باید نکاتی را نیز رعایت کنید تا خودروی شما به سرقت نرود. در این مقاله به بررسی مهم‌ترین نکات برای ایمن کردن خودرو دربرابر سرقت و جلوگیری از سرقت ماشین بیان می‌کنیم. با خرید لوازم و تجهیزات ایمنی و رعایت این نکات، می‌توانید از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری نمایید.

  • اگر قصد دارید خودرویتان را در محلی ناآشنا پارک کنید، بهترین مکان در نزدیکی و یا زیر چراغ های روشن است. بانک‌ها نیز جزء بهترین محل‌ها برای پارک کردن خودرو می‌باشد. زیرا در نزدیک پارک‌ها انواع نواع تجهیزات امنیتی و دوربین های مدار بسته وجود دارد.
  • همیشه از بسته شدن درب‌های خودرو، اطمینان حاصل کنید. بسیاری از افراد فراموش می‌کنند تا درهای خودرو را قفل کنند. قفل نبودن درها، بهترین فرصت برای سارقان است. پس حتما قبل از ترک خودرو، به این موضوع دقت نمایید.
  • قرار دادن خودروها در کنار خروجی‌ها یکی دیگر از اشتباهاتی است که مالکان خودرو، انجام می‌دهند. فرایند سرقت و ربودن را در کمترین زمان ممکن برای آنها فراهم می کند. اگر خودرو را در پارکینگی پارک می‌کنید، در محلی ان را قرار دهید که بیشترین تراکم را داشته باشد. زیرا سرقت خودرو در این شرایط سخت می‌باشد. همچنین اگر می‌خواهید خودروی خود را در پارکینگ عمومی پارک نمایید، پارکینگی را انتخاب کنید که سیستم نظارت دقیقی داشته باشد.
ادامه مطلب
بررسی تفاوت هدلایت دوطرفه و چهارطرفه

سخن آخر

در این مقاله به سوال ” چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم ” پاسخ دادیم و به معرفی لوازم و تجهیزات مهمی که باعث افزایش امنیت خودروی شما میشود، پرداختیم. با خرید این وسایل و توجه به نکات می‌توانید خطر سرقت خودرو را تا حد امکان کاهش دهید. اگر به دنبال ایمن کردن خودرو دربرابر سرقت، این مقاله فروشگاه علی اسپرت به شما کمک زیادی می‌کند.

اگر درباره روش‌های مختلف جلوگیری از سرقت خودرو، سوالی داشتید، حتما با متخصصات علی اسپرت در میان بگذارید، تا شما را راهنمایی کنیم. همچنین اگر به دنبال خرید تجهیزات ایمنی خودرو هستید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی علی اسپرت مراجعه کرده و از طریق منو، وسیله مورد نظر را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *